Prawo pracy

Prawo pracy Katowice – porady adwokata, radcy prawnego

Prawo pracy obejmuje zespół norm prawnych związanych ze stosunkiem pracy. Określają one prawa oraz obowiązki pracowników i pracodawców. Do norm tych można zaliczyć:

  • Kodeks pracy,
  • inne ustawy oraz akty wykonawcze,
  • regulaminy, statuty, które określają prawa i obowiązki stron stosunku pracy, a także porozumienia zbiorowe,
  • układy zbiorowe pracy.

Fachowe porady z zakresu prawa pracy

Warto mieć na uwadze fakt, że z prawem stykamy się na co dzień. To dlatego jego nieznajomość szkodzi. Chcąc uzyskać profesjonalną poradę w tym zakresie, warto skorzystać z pomocy naszych adwokatów, radców prawnych. Do najczęściej poruszanych tematów można zaliczyć:

  • obowiązki pracodawcy i pracownika,
  • urlop wypoczynkowy,
  • ochrona pracy kobiet oraz rodzicielstwo,
  • zasady prawa pracy i stosunek pracy,
  • umowa o pracę,
  • rozwiązanie umowy o pracę.

Pomoc prawna w zakresie prawa pracy

Gwarantujemy profesjonalną pomoc prawną dotyczącą czasu pracy, umów o pracę, stosunku pracy, o zakazie konkurencji i wiele więcej. Zajmujemy się także przygotowywaniem dokumentacji pracowniczej, np. wzorów umów zawieranych z pracownikami, tworzymy korzystne modele w zakresie prawa pracy, m.in. w zakresie systemowych rozwiązań odnoszących się do zatrudniania pracowników, opracowujemy dokumenty wymagane przez przepisy prawa pracy.

Nasi specjaliści chętnie przeprowadzą konsultacje i negocjacje z przedstawicielami pracowników. Oferujemy porady dotyczące zakończenia i nawiązania stosunku pracy, rozwiązania umowy za porozumieniem stron, rozliczeń z tytułu nadgodzin.

Każdy, kto szuka porady prawnej z zakresu prawa pracy, może liczyć na fachowe wsparcie. Nie ma znaczenia, czy jest potrzebna pomoc prawna w sporze z pracodawcą, czy porada w sprawie wypowiedzenia umowy o pracę pracownikowi. Nasza adwokacka kancelaria w Katowicach zrzesza specjalistów, którzy posiadają ogromne doświadczenie i niezbędną wiedzę w tej dziedzinie prawa. Podejmujemy się wszelkich zadań z zakresu prawa pracy.

Kontakt

  • Kancelaria Adwokacka
    Ewelina Papaj-Gajek
  • ul. Przemysłowa 10 pok. 124 I piętro
    40-020 Katowice
    ( koło CH Belg )
  • +48 512 229 519
  • NIP: 656 226 40 26
  • ING Bank Śląski S.A.
    Nr konta: 65 1050 1214 1000 0097 0112 7145